вівторок, 31 березня 2020 р.

9 клас
Тема: Цінність родини. Чинники міцної родини. Готовність до сімейного життя

«Фольклорна скарбничка».
Приклади прислів’їв
1. Вся родина разом, так і душа на місці.
2. До свого роду — хоч через воду.
3. Вразливе слово від дітей гірш за болячку, бо не гоїться.
4. При добрій годині — брати й побратими, а при лихій годині — нема й
родини.
5. Рід великий, а пообідать ніде.
6. Рідня — серед дня, а як сонце сховається, то й не родичається.
7. Сімейний горщик завжди кипить.
8. Сім'я сильна, коли над нею дах один.
9. Сімейна злагода всього дорожче.
10.Своя хата - своя стріха; свій батечко - своя втіха
11.Своя хата не ворог, - коли прийдеш, то прийме.
12.Свій як не заплаче, то скривиться, а чужий і не подивиться.
13.У недружній родині добра не буває.
14.У рідній сім'ї і каша гуща.
15.У сім'ї дружать – живуть не тужать.
16.У родині розлад, так і вдома не радий.

Сім’я — головний осередок суспільства. Вона відіграє надзвичайну роль у
його життєдіяльності — через фізичну й соціокультурну зміну поколінь забезпечує
можливість існування суспільства. У сім’ї створюється найбільше суспільне
багатство — людина. Тут вона народжується і формується як особистість. Це та
клітинка, з котрої розпочинається будь-яка держава. Немає країни без сім’ї,
сімейно-родинних відносин.
8 клас
Тема: Екологічна безпека.Забруднення навколишнього середовища і здоров'я
    Прочитайте притчу «Про що говорять планети?»
Зустрілися якось у Сонячній системі дві планети.
-         Як справи, матінко Земле?
-         Та якось не дуже. Схоже, я десь «підхопила» людей. Їх вид називають «людина нерозумна». Копошаться, риють мене, п’ють мою кров-нафту, спалюють без спросу і дозволу мої легені-ліси, зовсім від рук-вулканів відбилися… в них якась манія величі: думають, що найголовніші, над ними нікого і нічого бути не може. Мені надміру боляче, ридала тижнями дощами-зливами.
-         Пусте! Я цим людським вірусом колись перехворіла. Чотири, в гіршому випадку п’ять тисячоліть – і само проходить. Потемпературиш трішки, якщо ця проказа встигне додуматися до термоядерної реакції. А якщо одразу лікувати і не запускати, то вже на стадії античності зазвичай починається послаблення хвороби.
-         А я тепер для профілактики приймаю по три астероїди на тисячоліття після кожного льодяникового періоду – і ніяких проблем. Ну, бувай, сестро! Зараз полечу до астероїдів, бо саме час приймати те, що планета Лікар-Ай-Болить прописала!
7 клас
Тема: Хвороби цивілізації


Зачитування притчи
Одного разу осел фермера провалився в колодязь. Він страшно закричав, кличучи на допомогу. Прибіг фермер і сплеснув руками: "Як же його звідтіля витягти?"
Тоді хазяїн ослика розсудив так: “ Осел мій - старий. Йому вже недовго залишилося. Я все одно збирався придбати нового молодого осла. А колодязь, все одно майже висохлий. Я давно збирався його закопати й викопати новий колодязь в іншому місці. Так чому б не зробити це зараз? Заодно й ослика закопаю, щоб не було чутно запаху розкладання".
Він запросив всіх своїх сусідів допомогти йому закопати колодязь. Всі дружно узялися за лопати й почали закидати землю в колодязь. Осел відразу ж зрозумів до чого йде справа й почав видавати страшний вереск. І раптом, на превеликий подив, він притих. Після кількох кидків землі фермер вирішив подивитися, що там унизу.
Він був здивований від того, що побачив там. Кожен шматок землі, що падав на його спину, ослик струшував і притоптував  ногами. Дуже скоро, на загальний подив, ослик показався нагорі - і вистрибнув з колодязя!
...У житті вам буде зустрічатися багато усякого бруду, і щораз життя буде посилати вам все нову й нову порцію. Всякий раз, коли впаде ком землі, струсіть його й піднімайся наверх і тільки так ти зможеш вибратися з колодязя.
Якщо не зупинятися й не здаватися, то можна вибратися з будь-якого найглибшого колодязя.
Щоб бути щасливим запам'ятай п'ять простих правил:
1. Звільни своє серце від ненависті - пробач.
2. Звільни своє серце від хвилювань - більшість з них не збуваються.
3. Веди просте життя і цінуй те, що маєш.
4. Віддавай більше.
5. Чекай менше.
6 клас
Безпека в побуті й навколишньому середовищі.Безпека в побуті
Тема: Правила користування газовими приладами, електроприладами, водогоном, тепловими мережами
                               «Не думки потрібно вивчати, а вчитись думати». Емануїл Кант

 Більшу частину свого життя, ми проводимо у різних спорудах.
Дім – це місце, про яке завжди згадуватимеш з теплотою, адже тут ти зростаєш, оточений дорогими для тебе людьми і пам'ятними речами. Колись, приїхавши в гості до батьків, розповідатимеш вже своїм дітям: «Тут я виріс, тут - зламав палець, а ось будинок Барбі, який я сконструював для сестри». Щоб залишилось якнайбільше приємних спогадів, треба вчитися правильно користуватися всім, що є в твоєму домі: комунальними зручностями, електричними і газовими приладами, звісно, з дозволу і під наглядом дорослих.
hello_html_72001b40.png

четвер, 26 березня 2020 р.


5 клас
16.03.-20.03
Тема: Безпека в  побуті й навколишньому середовищі. Пожежна безпека.
Причини винекнення та способи гасіння невеликих пожеж
      Із вогнем ти обережний будь,
      Бо таїть він у собі велику силу.
      Руйнівник, палій і ворог він,
      Він і друг, — як користуєшся ти вміло.
      Вдома, в полі, в лісі, чи гаю,
      Із вогнем ти не жартуй, це-небезпечно.
      Пам’ятай всі правила завжди,
      Бо безпека це і вчасно,і доречно.







7 клас
Тема:Оздоблення виробу.
         Остаточна обробка виробу.Захист проекту
Оздоблення фартуха може бути найрізноманітнішим: декоративна строчка, бейка, тасьма, вишивка, аплікація, мереживо та ін.
Декоративна строчка (рис. а) виконується нитками контрастного кольору по контуру дрібних деталей —-кишень, нагрудника, пояса, бретелей. Цей вид оздоблення підходить для гладкофарбованих тканин.
Бейка — смужка тканини різної ширини, що нашивається зверху і вшивається в зовнішній шов для оздоблення (рис. б).
Бейку виконують з оздоблювальної тканини. Ця тканина може бути гладкофарбованою, контрастного кольору (якщо основна тканина з малюнком) і з малюнком (якщо основна тканина гладкофарбована). Бейку з тканини без малюнка можна використовувати і на гладкофарбованих тканинах. У цьому випадку вона може бути не тільки контрастного кольору, але й у тон основної тканини. Бейку зазвичай розміщують на краях деталей.
Дуже часто для оздоблення фартухів використовують тасьму різної ширини і з різними малюнками (рис. в). Якщо тасьма широка, то її використовують одночасно для оздоблення зрізів кишень, нагрудника, низу фартуха. Вузьку тасьму можна настрочувати в будь-якому напрямку й у кілька рядів.


6 клас
Проект. Писанка
Тема: Добір конструкційних матеріалів та інструментів для оздоблення писанки. Підготовка основи писанки до оздоблення



Великдень – найбільше християнське свято після Різдва. За біблійським сюжетом цього дня воскрес Ісус Христос. Святкують цей день в Україні ще з Х ст., і припадає він завжди на неділю, тому й має назву Великий день, або Великдень.
  - З чим асоціюється в українців це свято? Звичайно, з писанками, паскою.


  - А що таке писанка? Писанки – це декоровані яєчка, розмальовані різними   візерунками. Ці візерунки   можна виконувати різними способами і різними кольорами.
 Це свято в українців завжди асоціюється з писанкою. Без писанки не обходиться жоден Великдень. Це – символ зародження нового життя, Христового Воскресіння. Її освячують в церкві разом із паскою. Ставлять на святковому столі. Розписане яйце створює особливий, святковий настрій. Не випадково все найкраще в Україні завжди порівнюється з писанкою. У народі про гарну дівчину часто кажуть: «Така гарна, як писанка».
 Тарас Шевченко красу українського села змальовував такими словами: «Село на нашій Україні, неначе писанка село».

"16.03-20.03.2020"
5 клас
Проект. Лялька-мотанка (оберіг)
Тема: Вибір та обгрунтування теми проекту (виду ляльки-мотанки). Планування роботи з виконання проекту. Проектування ляльки-мотанки методом фантазування. Графічне зображення 
 Як писав О. Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».Тому кожна людина повинна прагнути пізнати історію та традиції свого рідного краю. Наш народ має глибоку та цікаву культуру, насичену різноманітними традиціями та обрядами. Сьогодні ми здійснемо уявну мандрівку у далеке минуле наших пращурів, щоб дослідити один з найяскравіших культурних та мистецьких феноменів українців. – Починаємо нашу подорож у далеке минуле наших предків. Тож які були перші іграшки наших пращурів?

Писанка з бісеру